+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Körük

Körük

Arıların dizginidir. Körük içinde kurutulmuş tezek, mısır kocanı, tünü, gamga parçaları, pamuklu bez veb. Dumankoruk verici şeyler yakılır. Oluklu mukavvaların, körük haznesi yükseklik ve kutrunda rülo yapılarak, altından iyice yıkıldıktan sonra körüğe konulması hem çok pratiktir ve hamde uzun zaman yanması nedeniyle tercih edilmektedir.

Kuru tezekte iyi ve uzun yanar ama başlangıçta köz ateşle yakmak gerekir. Körük özellikle bal hasadında aktarma işleminde, baze arı ailelerini birleştirmede, yağmacılık görüldüğünde kullanılır. Kovanı açarken, önce uçma deliğinden hafif dalgalar halinde 2-4 defa duman verilir, sonra da örtü tahtalarını veya bezlerini kaldırırken üstten verilir.

Çerçevede balözü kaynaklarınınn çok bulunduğu zamanlarda, açık ve sakin havalardak körük kullanmak pek gerekmez. Ağız içine doldurulan, sigara dumanının uçma deliğinden üflemekte de olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN