+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Langstrot Kovanının Parçaları ve Yapılışı-1

Langstrot Kovanının Parçaları ve Yapılışı-1

A) Dip Tahtası

      43.5 cm eninde, 60 cm boyunda bir tabla yapınız. Bunu kalınca sağlam bir kontur plak ve hatta duralitten de tek parça olarak kesip yapabilirsiniz.        60 cm boyunda, 2,5 cm kalınlığında ve 2.5 eninde 2 çıta, 38.5 cm boyunda 2.5 cm kalınlığında ve 2.5 cm eninde bir çıta daha yapanınız. Bu çıtaları tablanın üç yanına çakınız. Kovanın dip tahtası hazırdır.

 B) Kuluçkalık Sandığı

2.5 cm kalınlığında tahtalardan: İçten içe ölçüsü 45.5 cm boy, 38.5 cm en de 25.8 cm derinlikte, altı üstü boş bir sandık yapınız.       Bu sandığın 38.5 cm olan iki ön ve arka tahtalarının üst kısmına 20 mm derinlik 10 mm genişlikte birer lamba açınız.  Lamba açacak aletiniz yoksa ön ve ark tahtayı 2 cm en ve tahta kalınlığının yarısının kalınlığında bir çıta hazırlayıp çakarak da bu lambayı yapabiliriz.

C) Ballık Sandığı:  Aynen kuluşkalık sandığı gibidir.

D) Örtü Tahtaları:

       Örtü tahtası yerine kovan yüzeyi boyutunda kesilmiş bir bez veya telis de kullanılabilir. Sandık boşluğunu kapatacak ölçüde kesilmiş 1 duralitte olabilir.     Tahtadan yaparsanız kuluçkalık veya ballık sandığının dıştan dışa boyu kadar, yani 50.5 cm uzunlukta 1,5-2 cm kalınlıkta tahta kesiniz. Tahtanın eni önemli değil 2-3-4 hatta 5 parça da olabilir. Önemli olan bu tahtalırı yan yana dizince tüm en 43 cm olsun yanı sandığın üzerine tam kapasın.[nggallery id=2]

Bir önceki yazımız olan Neden Arıcılık? başlıklı makalemizde arı, arıcılık ve Bal hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. admin dedi ki:

    Merhaba
    Arı kovanı ölçüleri tarım müdürlüğümüzce kullanılan ölçülerdir. Resimde görülen otlar arı otu ektiğimiz tarladan çıktı. Yaklaşık olarak 12 dönümlük bir araziye arı otu ektim. Daha iyi bir şekilde çekilmiş fotoları koyacağız. Ölçüleriniz siz yazarsanız katkınız olmuş olur.

BİR YORUM YAZIN