+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Melez Ana Arı

Melez Ana Arı

Melez ana arı olarak ifade edilen tabir ana arının kendi orjinal ırkı olmayan ana arıya denilmektedir. Yani damızlık ana arı olarak üretilen bir bölgenin dışında üretilen ana arı ise melez ana arı olarak tanımlanmaktadır.

Melez ana arıya örnek vermek gerekirse şu şekilde anlatabiliriz; ülkemizde damızlık olarak üretilen ana arı ırkı kafkas arı ırkıdır. Kafkas ana arı üretim merkezleri Artvin-Macehal ve Ardahan-Posof ilçesinde olmaktadır. Buralarda üretilen ana arılar damızlık olarak satışı yapılmaktadır. Damızlık olma sebebi ise bu bölgenin farklı arı ırklarına ve ana arı ırklarına kapalı olmasıdır. Devlet tarafından buralar izole bölge olarak belirlenmiş olup, buralarda üretilen ana arılar damızlık olarak kullanılmaktadır.

Yukarıda anlatılan damızlık ana arının dışında üretim yapılıyorsa o zaman f1 ana arı yani melez ana arı olmaktadır. Örneği, Ardahan-Posof ilçesinden almış olduğunuz ana arıyı Sinop ilinde yine kafkas ana arı üretimi yapıyorsanız burada üretmiş olduğunuz ana arı ise melez ana arı olacaktır. Çünkü çiftleşen erkek arı kafkas ırkı olmayıp, farklı ırklar ile çiftleşme olacağı için doğal olarakta kafkas arısı melez arı olacaktır.

Melez ana arı konusunu bu şekilde açıklamış bulunmaktayız. Konuya eklemek istediğiniz veya yanlış bulduğunuz herhangi bir şey varsa YORUMLAR kısmından bizlere yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

F1 Ana Arı (Melez Ana Arı) Siparişi Vermek İçin TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan 15 Bin TL'ye Peri Balı başlıklı makalemizde 15, artvin sarıçayır yaylası ve Bin hakkında bilgiler verilmektedir.

25 Temmuz 2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN