+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Öksürük İçin Turp ve Bal

Öksürük İçin Turp ve Bal

turp ve balAhmet Maranki öksürük tedavisi için siyah turp kürünü önermekte ve siyah (kara) turp kürü sayesinde kısa bir sürede kuru öksürüğün geçeceğinin garantisini de vermektedir. Kronikleşmiş yada üşütmeden dolayı ortaya çıkan kuru öksürük için en etkili yöntemin kara turp kürü olduğunu iddia eden Ahmet Maranki, bu kür sayesinde ömür boyu bir daha böyle bir sorunla karşılaşılmayacağına dikkat çekmektedir.

Ünlü sanatçı ve sunucu Seda Sayan’ ın programına katılan Ahmet Maranki, kara turp kürünü bal ile hazırladı. Ahmet Maranki siyah turp kürünü iki yaşından büyük olan herkesin kullanmasını önermektedir. Öksürük derdini ortadan kaldıracak olan , kara turp öksürük kürü tarifi ise şöyle;

Bir adet siyah turbun kabuklarını soyulmadan içi bir miktar oyulacak. İçi oyulan siyah turbun içine saf çiçek balı dökülecek. Siyah turbu oyarken kesmiş olduğunuz ağız kısmını kullanarak siyah turbun üstü kapatılacak. Yarısına kadar su ile dolu olan bir bardağın içine siyah turp konulacak. Bal ve turp özünün iyice karışması için bir gece bu şekilde bekletilecek. Bal turbun dibini delerek bu suyun içine akacak. Ardından bu su içilecek. Tatlandırmak için içine zencefil koyabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Korkusunu Yendi, Arıcılık Mesleği Oldu başlıklı makalemizde arı korkusu, arı korkusunu yendi ve arıcılık hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN