+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Üretimi En Az Uğraş Gerektiren Polen

Üretimi En Az Uğraş Gerektiren Polen

polen3 Polen bal arılarının, çiçeklerin ortasında bulunan tozların derleyip, kovandaki yavrularının büyütülmesi için ve ana arının baslenmesinde kullandıkları arı sütü nün hazırlanmasındaki temel besindir. Derledikleri çiçeklerin türüne göre, hoşkokulu, lezzetli, genelde sarı ve kırmızı olmak üzere siyah, mor, eflatun gibi renklerin muhtelif tonlarında renk renk topaktopak yumaklardır.

Arılar poleni toplarken, göğüs kısımlarındaki kılcıklarına sürdükleri ballı enzimler sayesinde, arka bacaklarındaki sepetciklere depo edebilerek kovanlarına taşırlar. Bu sayde polenin dışını çevreliyen, yumurta kabuğu şeklindeki zarı eritebilerek, canlı bünyesinde hazmedilebilir şekle sokarlar. Bu nedenle ki, bal aralarınca derlenmiş polenler, insanlar üzerinde alerjik etki yapmaz.

Siklme ve absorve suretiyle çamlardan, mısır, vb. Bitkilerden toz halinde toplanan polenler ile, kurutulmuş papatya yaprakları ve sinemekinin öğütülmesiyle hazırlanmış çiçek tozları ile polenin ilgisi yoktur. Onlarla asla kıyıslanmamalı, karıştırmamalıdır.

Arılar, kovana taşıdıkları poleni, yavrulama alanının çevresinde bulunan petek hüçrelerine depo ederler. polen6polen-5polen1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN