+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Polenin Faydası Nedir?

Polenin Faydası Nedir?

   polenPolen, süt ve yumurta gibi harika besinlerin en üstünüdür. Bütün vitaminler, yağ, proteni, şeker, madensel made, doğal horman.. gibi maddeler bulunur. 27 çeşit madensel tuz, 22 çeşit amimoasit yanında başta tüm B kompleks vidamileri doğal ve yoğun olarak bulunduğu gibi A-C-E-K-P vitaminleri de vardır. Lord Hauserin Özel baslenme adlı eserinde, polenin bira mayasından 38 misli daha fazla B vitaminleri taşıdığına belirtmektedir.

 

   Polen bilhassa zihni ve bedeni yorgunlukluk hallerinde, çocuklarda zeka ve bedeni gelişme noksanlıkları, başta kanser olmak üzere, kalp, damar karaciğer, göz, astım, bronşit, ülser, basur, felç, kansızlık, beyin, ruh ve sinir ve cilt hastalıklarında, prostat tedavisinden, kabızlık, ishal, zayıflık, şişmanlık, gibi birbirine zıt olan rahatsızlıklarda, iltihap ve romatizmada kullanılmakta, kandaki alyuvarlar saysının %25 ve hemoglebini %15 oranında artırdığı belirtilmekte ve çocuklar için ana sütü ne ise, yaşlılar içinde polen odur. Polenin tüm ve kample bir besin olup, başka hiçbir besin almadan sadece polenle yaşamanın mümkün olacağı ilave edilmektedir.

 

   Son yıllarda balıkların, cicivlerin en iyi ötmeyen kafes kuşlarının beslenmesinde ve saç dökülmesinin önlemesinden kullanıldığında gözlemler arasındadır.

  Sağlıklı ve uzun yaşam için günde bir çay kaşığı, bazı rahatsızlıklarda ise günde bir tatlı ve hatta çorba kmaşığı, süt, çay, kahve, meyve suyu ile doğrudan doğruya ve en iyisi çiğneyerek, alınabilir. Gündüz almayı unutanlar için, gece yoğurda karıştırılarak ada alınması önerilmektedir. Gençkal, uzunyaşa adlı yapıtta bu şekilde bahsetmektedi.

[nggallery id=8]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN