+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Sahte Bal Helal Değil

Sahte Bal Helal Değil
 Sahte bal üreten firmalar, bir bir teşhir ediliyor. Mısır şurubundan üretilen bu ballara el konulurken, bunların helal olup olmadığı da tartışılıyor.

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği (GİMDES) Genel Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer, arılar tarafından üretilmeyen, glikoz şurubu ile yapılan balın helal olmadığını söyledi. Büyüközer, “Bal, Allah’ın uygun gördüğü şartlarda üretilebilir ama hile ve hurda ile satılıyorsa haramdır.” dedi. Büyüközer, helal kavramını ‘Allah’ın emirlerine uygun üretim yapma, hilesiz ve hurdasız olarak bireylere sunma’ olarak tanımladı.

Gıdanın helal olup olmadığını anlama adına satışına da bakmak gerektiğini vurgulayan Büyüközer, şunları ifade etti: “Allah’ın onay verdiği helal şartlarda bal üretelim, bunu hilelerle müminlere sunmak haramdır. Bizler, gıdanın hem dinen onaylanmasını hem de tüketicileri aldatmayacak şartlarda arzını talep ediyoruz. Glukoz şurup haram değil. Haram olan, olmayan malın bal olarak satımıdır.”

Bir önceki yazımız olan Dadant Kovanlarının Yapılışı başlıklı makalemizde çerçeve, çerçeve ölçüsü ve dadant hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN