*/ ?> SİPARİŞ VERİN - Avrasya Bal Arıcılık
+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

SİPARİŞ VERİN

Değerli ziyaretçilerimiz, öncelik olarak ürünlerimiz tamamen doğal ve organik olmaktadır. Balımız yayla balı olup asla katkı maddesi olmamaktadır. Güvenirliğimizi görmek için referanslarımıza bakabilirsiniz.

KARAKOVAN BALI : 1 KG Petekli Olarak 150 TL ( Bir petek 1 kg ila 1.5 kg arasındadır.)
Televizyon reklamlarında da son zamanlarda çok görüldüğü üzere ufak bir bilgi geçmek istiyoruz. Karakovan balı asıl adını bildiğimiz ağaç kovuklarında arıların bal yapması ile ve oradan alınan ballar karakovan adını almıştır. Günümüzde fenni arıcılık ileri düzeyde geliştiği için artık insanlar kütük kovanda değil kasnak çerçeve dediğimiz ve aşağıda da görüldüğü üzere o şekilde karakovan balı üretimi yapılabilmektedir.Her iki üretimde doğrudur ve kütük kovanda yapılan üretim daha meşakkatlidir. Sonuç itibari ile balı nerede üretildiğinin hiç bir önemi yoktur önemli olan o arı o balı üretirken herhangi bir katkı yani şeker alıp almadığı önemlidir. Aynı zamanda karakovan balı üreten birisi, karakovan balının süzmesini satmaz ve mantıksızdır. Karakovan balında arı mumu kendisi yapmakta olup arının balı yapabilmesi için 1-2 santim mum konulur ve arı o doğrultuda balını asar.

PETEK BAL : 1 KG 80 TL (Bölerek 1 kg olarak ayarlanmaktadır)
Arıcılık değildiği zaman insanın aklına hemen kareli çerçeveler gelmektedir. Yoğun olarak yapılan arıcılık çeşitide budur. Çünkü teknik arıcılıkta arıya fazla zaman ve bal tükettirmeden daha fazla bal alabilmek için arıya suni petek takılarak arının o suni petek etrafına bal toplamasını bekleriz. Ama karakovan balında öyle değildir arı her şeyi ile beraber yani suni petek verilmeden kendisi yapmaktadır. Suni peteği sağlık açısından hiçbir zararı yoktur tamamen doğaldır. Arı mum salgılarken daha fazla bal tükettiği için arıcılar bu şekilde suni petek takarak daha fazla bal almaktadır.

SÜZME BAL : 1 KG 100 TL (1 kg olarak kutulara konulmaktadır.)
Süzme bal bildiğimiz arıların örmüş olduğu peteklerden süzülerek elde edilen baldır. Bu bal çiçek çeşidinin fazla olduğu yörelerden farklı peteklerden süzülürse daha kaliteli bir bal olmaktadır. O yörede ne kadar çiçek çeşiti fazla ise balın kalitesi bir o kadar fazla olmaktadır. Çiçek çeşitinin fazla olarak aynı zamanda vicdanlı arıcının da orda olması lazım, çünkü o bal ancak arıcının eli ile doğallığını korumaktadır.

 

SİPARİŞ FORMUNU DOLDURUP GÖNDERİNİZ

Adınız ve Soyadınız*

Telefon Numarası* (Cep telefon numarası önerilir)

Bal Çeşidini Seçin* (Farklı ballardan alacaksanız adres kısmında bal çeşidini kg olarak yazınız)

Kilo Olarak Yazınız* (Kg tutarında ödeme yapınız.)

Adresinizi Tam ve Eksiksiz Olarak Yazınız*

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM

 1. admin dedi ki:

  Cenk bey, bal aç karnına yiyebilir ve tokda yiyebilirsiniz bu sizde boğazlarınızı açılmasını ve balgam da attırır. Eğer aç karnına yerseniz miğde de gastrik(ülser) gibi sorunlar varsa onada iyi gelir. O şekilde olması gerçek olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Evet bütün balları kargo ile gönderiyoruz.

 2. Cemal dedi ki:

  Selam ben Lonrada yasiyorum. Lonraya postalaya bilirmisiniz.

 3. admin dedi ki:

  Evet efendim yurdışınada gönderim yapabiliyoruz. Yalnız yurtdışı gönderilerinde kargo ödemesi size ait oluyor. Yurtiçinde kargo ödemesini biz ödüyoruz yurtdışı için böyle bir durum olmuyor. iyi günler…

 4. Tugba dedi ki:

  Merhabalar,

  Ben petek kestane bali ariyorum, sitenizde goremedim ama sizde satisi olup olmadigini merak ediyordum ve varsa fiyat nedir??

  Tesekkurler

 5. admin dedi ki:

  Petek balı vardır Tuğba hanım, detaylar için buraya bakınız. http://www.asyabal.com/urunlerimiz

 6. rıdvan dedi ki:

  bir şey soaracakj tım karakovan balının içinde arı sütü likapa polen varmı bilgilendiriiseniz çok sevinirim bilgi almam lazım

 7. emre gölgeci dedi ki:

  ben sipariş vericekdim ama pazartesi gidiyorum pazartesi siparişimi alablcek olmam mümkünse arayabilirmisiniz. 05308269957

 8. irfan sevinç dedi ki:

  selam butun arıcı kardeşlerime

 9. tevfik dedi ki:

  ben kirgizistanda yasiyorum. yurt disi kargo ucretleri tahmini ne kadar olmaktadir. ve yurt disi siparislerinde odeme sekli nasil olmaktadair.

 10. Izzet dedi ki:

  Ben siparis vermek istiyom bal siparisi 0541 720 70 30

BİR YORUM YAZIN