+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Su Altında Kalan Arılar Telef Oldu

Su Altında Kalan Arılar Telef Oldu

Suyun Altında Kalan 150 Kovan Arı Telef Oldu

Bir arıcı için en zor anlardan bir tanesi bu olsa gerek. Canı gibi sevdiği ve gecesini gündüzünü geçirmiş olduğu arılar bir gün hepsi su altında kalması çok vahim ve kötü bir durum olduğu ancak arıcı olan anlar. Haberimiz Ordu ilinde meydana geliyor.

Ordu’da gece etkili olan sağanak yağış nedeniyle bir üreticiye ait 150 kovan arı, su altında kaldı. Ordu’da gece etkisini gösteren sağanak sebebiyle bir üreticiye ait 150 kovan arı, su altında kalarak telef oldu.

Gece başlayan sağanak Altınordu ilçesi başta olmak üzere birçok ilçede etkili olurken, bazı üreticilere ait arılar da su altında kaldı. Eskipazar Mahallesi’ndeki evinin yanında arıcılık yapan Aziz Tarakçı yaptığı açıklamada, tek geçim kaynağı olan arılarının sel sularının altında kaldığını belirterek, “150 kovan arı, maalesef su altında kalarak telef oldu.” dedi.su-altinda-kalan-arilar-telef-oldu-1

Yayladan henüz yeni geldiğini ve kovanları evinin yanında bulunan alana yerleştirdiğini ifade eden Tarakçı, şunları söyledi: “Daha önceki yıllarda böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. İlk defa kovanlarımın olduğu yeri su bastı. Olay gece olduğu içinde durumu fark edemedik. Sabah olduğunda tüm kovanlar su altında kalmıştı. Maalesef hiçbir arıyı su altından kurtaramadık ve telef oldu. Zararım büyük.”

Yetkililerden yardım beklediğini söyleyen Tarakçı, zararının karşılanmasını istedi. Okulun bahçe duvarı çöktü ve öte yandan Altınordu ilçesinde Mehmet Akif İnan Ortaokulu’nun bahçe duvarı da yağış nedeniyle gece saatlerinde çöktü.

Altınordu Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, bölgede incelemelerde bulunarak çöken bölümün yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi.
su-altinda-kalan-arilar-telef-oldu-2

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN