+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Televizyondan Aldığı Bal Sahte Çıktı

Televizyondan Aldığı Bal Sahte Çıktı

Televizyondan Aldığı Bal Sahte Çıktıİnternet ajanslarından edinmiş olduğumuz bir haberi sizler paylaşmak istiyoruz. Haberimiz konusu şu şekilde; Antalya da bir vatandaş tv görmüş olduğu 5 kavanoz olan balda o kavanoz sayısı daha sonra değişti gerçi şu 110 liralık baldan satın alıyor.

Bilindiği üzere günümüzde tv reklamları insanlar üzerinde büyük etkisi vardır. Televizyonda görmüş olduğumuz bir reklamı bile bile oyuna düşebiliyoruz. Aynı konu da baldan ağzı yanan bir vatandaşın başına geliyor. Televizyonda satılan ballardan sipariş veriyor ve büyük heyecanla doğal ve hakiki bal yiyecebileceğini düşünüyor ama gelen sipariş hem eksik oluyor hemde sahte çıktığını görünce hak arama yollarını aramaya başlıyor.

Sahte baldan ağzı yanan vatandaş balı gönderen ne şirkete ulaşamıyor ve nede  şirketle ilgili herhangi bir bilgiye de ulaşamıyor. Günümüzde paranın değeri insan vicdanı önüne geçtiği için insanların hayatları ve sağlığı ile çok kolay bir şekilde oynanmaktadır. Örnek olayda gibi siz bir yerden bal alıyorsunuz ve balın kimden aldığınızı bilmeden ekrandan çıkan telefon numaralarını çevirip karşısınıza çıkan bir müşteri hizmetine sipariş veriyorsunuz. Bu bal gerçekten doğal bir ortamda yapılıp geliyor mu gelmiyor mu bunun sorgusunu yapmadan alıyorsunuz. Onun için gıda konusunda özellikle bal gibi ürünlerde bir ürün alırken bir kez daha düşünmeyi unutmayın. Örnek olaydaki vatandaşa 5 şişe gönderiyoruz derken, 3 şişe gibi bir bal gönderiliyor ve içerisinden çıkan bal değil bildiğiniz sizin su ile şekeri karıştırarak yaptığınız karışımdan oluşan bir ürün. Bu şekilde mağdur olduğunuz zaman karşınızda hiç bir muhatap bulamazsın devlet bile bu konuda size yardımcı olamayabilir, çünkü sizin rızanız dışında olduğu için balı satan kişi haklı bile çıkabilir. Mağduriyet sonrasında mahkeme mahkeme dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Uyanık olalım ve çevremizdeki insanları bu şekilde uyarmayı lütfen unutmayalım…

Bir önceki yazımız olan Sinop Balının Antioksidan Özelliği Yüksek başlıklı makalemizde Antioksidan, antioksidan özelliği ve Bal hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN