+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Temel Petek (Yapay) Nedir?

Temel Petek (Yapay) Nedir?

petek1     

Bir gömeç parçasını elimize alıp, bunun iki yüzünde bulunan gözleri, bir çakı ile kazıyacak olursak, ince bir levha elde edilir. İşte bu petek gözlerinin temeli olan bu plakaya benzer şekilde, insanlarının balmumumndan yapmış oldukları şeye yapay petek denir.

  Yapay Peteğin (Temel) Arıcılıkta Faydası Nedir?

1-      Bir kilo balmum yapmak için arılar 6-9 kilo bal yer, biz bu petekleri hazırca verirsek arı muma değil bala çalışır çok bal almış oluruz.

2-      Suni gömeç levhalarının üzerinde  işçi arı gözü temeli olduğundan bu levhalar üzerinde arılar erkek arı özleri yapmazlar. Dolayısıyla kovanda erkek arı çoğalmaz.

3-      Bu gömeçler çerçevelere düzgün olarak takıldığından kovandan çerçeveleri kolaylıkla çıkarıp koymak mümükündür.

4-      Bu levhalar çerçevelere telle ve sıkıca tutturulduğunda süzme bal almak için santirifuj makinesinden kırılmadan ve kolaylıkla geçirilir.

5-      Keza kovanların naklinde peteklerin düşüte arıların ölmesi ihtimali yoktur. Çünkü peteler çerçevelere sıkıca tutturulmuştur. 

  petek3petek2petek4

Bir önceki yazımız olan Neden Arıcılık? başlıklı makalemizde arı, arıcılık ve Bal hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. mehmet dedi ki:

    merhabalar arıcı kardeşler bende size dahil olmak istedim arıcılık merakım var nasıl yapmalıyım baştan

BİR YORUM YAZIN