+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Top Bar Arı Kovanı

Top Bar Arı Kovanı

Top bar arı kovanı diğer bir adı ile Top Bar Hive olarak bilinen bu kovanlar Kenya ülkesinin bir tasarımına dayanıyor. Kovanın geliştirilmesini ABD vatandaşlar tarafından yapılmıştır. Top bar arı kovanının özelliği; en önemliği özelliği doğal olması ve arı kovan ile arıdan başka bir gereksinime ihtiyaç duyulmamaktadır.

Afrikada güneşlenme ve çiçeklenmenin neredeyse tüm yıla yayıldığı için oranın halkının ek besin ihtiyaçını karşılamak için üretilmiş olup, arıların bu kovanlarda daha iyi yaşadığı ve avrupa ülkelerinde ev bahçelerine süs olarak konulduğu bilinmektedir. Kovanın adını aldığı top bar olarak isimlendirilen kısım arı kovanının üst çıtalardır. Çıta ölçüleri olarak 32 mm ile 38 mm arasıda değişmektedir. Resimlere bakarak veya Mehmet Gençünal’ın yayınlamış olduğu videoyu izleyerek bu kovanın imalatını yapabilirsiniz. Bu kovana diğer bir adı ile üstten çıtalı karakovan diye ifade edilmetedir.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Bilgileri başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN