+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Türkiye’den Giden Bal Geri Döndü

Türkiye’den Giden Bal Geri Döndü

isviçre balı geri çevirdiİsveç Yiyecek Maddelerini Denetleme Kurumunun (Livsmedelsverket) internet sitesinden yapılan açıklamada, Türkiye’den getirildiği bildirilen ballarda yapılan inceleme sonucunda “sadece şeker ve bal aromasına rastlanıldığı” belirtildi.

Stockholm Södertaelja’daki bir firma tarafından Türkiye’den ithal edilen 19 ton balın, geri çekilmesi için İsveç kurumu tarafından ithalatçı firmaya talimat verildiği ifade edildi.  Ayrıca İsveç kurumu, aynı marka altındaki balların Finlandiya ve Litvanya’ya satıldığının tespit edilmesi üzerine bu ülkenin kurumlarının durumdan haberdar edildiği açıklandı.

İsveç Yiyecek Maddelerini Denetleme Kurumu Müfettişi Louise Nyholm tarafından yapılan basın açıklamasında ise “şekerden ve bal aromasından oluşan bir maddenin bal olarak satılamayacağını” söyledi. Nyholm, balın üretim yeri ve İsveç’e geliş yeri olarak gösterilen Türkiye’deki adresle de kontağa geçildiğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde arıcılık, Arıcılık Bilgileri ve Arıcılık nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN