+90 543 350 50 91

Sosyal Medyada Biz}

Satılık Arı ve Ana Arı Siparişi Verebilirsiniz....
Ana arı ırklarına göre belirli bölgelerde üretimi yapılan damızlık ve melez ana arıların satışını yapmaktayız. F1 yani melez olarak üretmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ise farklı bölge ve illerde yapılmaktadır. Kargodaki kayıplar ve yumurta atmayan ana arılar tarafımızdan karşılanmaktadır. Çerçeve sayısına göre paket arı satışımız vardır.
AYRINTILAR ve SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Yazlıklarda ve Şehir İçinde Arı Buludurulabilir Mi?

Yazlıklarda ve Şehir İçinde Arı Buludurulabilir Mi?

8

 

       Arıları hırçınlaştıracak harektelrden kaçınıldığı takdirde hiçbir sakınca yoktur. Arılar soğuk, rüzgarlı, kapalı, yağışlı zamanlarda çok sıcak havalarda ve akşam geç saatlerde gürültül, patırtı yaparak açılıp rahatsız edilmedikleri taktirde, anlarda kimseyi rahatsız etmezler.  

arilik11

       Köylerimide ve hatta İstanbul gibi büyük şehirlerimizde bile bahçelerinin bir köşesinde, duvar gibi teras, çatı arası ve balkonlarınıda arı bulundurulabilir.

 

1983 yılı Aralık ayında İmar ve İskan Bakanlığı’nın İmar Yönetmeliğinde yaptığı değişikliğe göre, arsa ve arazilerde yapılacak olan arıhaneler mahreç aldığı yolda on metre, parsel sınırlarına ise beş metreden fazla yaklaştırılmamak üzere, 6.5 metre yükseklikte, tüm arsa alanının %60 kadar  bülümünde Entegre yapımı için izin alabilceklerdir.

 arilik2

Yola daha yakın bir mesafede arılık yapacak olanların her halikarda arıhane ile yol arasında 2 metre yüksekliğinde 1 çift, duvar veya tahta perde yapmaları gerekir. Bazı ülkelerde 12 adedi geçmemek üzere evelrde arı bakımıda teşvik edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Neden Arıcılık? başlıklı makalemizde arı, arıcılık ve Bal hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN